Reisikindlustus

Põhilised kolm põhjust miks reisikindlustus on inimeste jaoks oluline on:

 • rahulolu ja kindlustunne reisi ajal
 • kaitse ootamatuste eest
 • mure puudumine võimalike suurte rahaliste väljaminekute eest reisi ajal

Reisikindlustus on vajalik igale reisivale inimesele olenemata soost ja vanusest!

Valida on nelja põhilisema kindlustuskaitse vahel:

 • pagasikindlustus
 • meditsiiniabikindlustus
 • reisitõrkekindlustus
 • vastutuskindlustus

Lisana on võimalik kindlustada näiteks asjaajamiskulusid, omal soovil reisi tühistamist, pagasi hilinemisel uute vajalike tarbeesemete soetamist, püsiva puude hüvitist, rendiauto omavastutus jm.

Kindlasti küsi täpsustusi Covid19 kaitsete kohta, sest mõni selts pakub neid väga laialt aga mõnel kaitse isegi haigestumisele puudub.

NB! Reisides Euroopas on tungivalt soovituslik kaasas kanda Euroopa Ravikindlustuse kaarti mida saad tellida endale postiga koju minnes enda eesti.ee kontole. Samuti soovitame enda reis registreerida välisministeeriumi kodulehel- kui on kriitilisi teateid siis välisministeerium saadab teavituse SMSiga ning abistab hätta jäänud reisijaid.

Kui sa ei ole kindel kas reisikindlustust on mõtet teha või mitte siis loe alljärgnevaid näiteid ja otsusta siis:

 • 3 päevane kultuuri- ja puhkusereis Rootsi maksumusega ca 200 EUR (laevapiletid, transport, vaatamisväärsuste külastamise hinnad jne). Kui kindlustada meditsiiniline abi 100 000 EUR, lisana valida reisitõrke kindlustus 300 EUR. Pagasikindlustus 300 EUR. Lisakaitseid võtmata on antud reisi kindlustuse makse keskmiselt 21 EUR. Oluliseks antud reisi puhul tuleks märkida meditsiiniabikindlustus. Õnnetuse korral on raviasutuse kindlustusarved väga suured ja võivad tekitada raskusi tasumisel. Antud juhul võid kindel olla vaid 21 EUR maksmisel, et kindlustus katab õnnetuse tagajärjel tekkinud ravikulud.
 • 7 päevane suusareis Alpidesse. Reisi kogumaksumus ühele inimesele 2000 EUR (lennupiletid, majutus, toitlustus, mäepiletid jm). Vajalik kindlustada kindlasti meditsiiniline abi näiteks 100 000 EUR. Kindlustame ka reisitõrke samas vääringus, mis on soetatud reisi koguhind ehk 2000 EUR ning pagas näitena 1000 EUR. Lisakaitsena on oluliseks kindlustada ka vastutus kolmandate isikute ees juhuks kui peaksid ise kellegile mäel näiteks otsa sõitma ja vigastusi tekitama. Antud tingimustel võib makse olla ca 70 EUR.

Reisikindlustus on reeglina võrreldes kogu reisi maksumusega suhteliselt väiksem summa. Tuleks mõelda investeeringule, mida saab enda kaitseks teha minimeerides sealjuures tulevikus tekkida võivaid kulutusi.

Reisikindlustust on võimalik sõlmida ühekordselt ühe kindla reisi tarbeks või sõlmida leping pikemalt kindlustades kõik sinu planeeritavad reisid nt aasta jooksul.

Erinevate kindlustusseltside pakkumised ja tingimused võivad erineda üksteisest. Kasuta meie maakleri abi leidmaks enda soovile vastav kindlustuspakkumine.

Maaklerite kontaktid
Küsi pakkumist
Erinevate kindlustusseltside pakkumised ja tingimused võivad erineda üksteisest. Kasuta meie maakleri abi leidmaks enda soovile vastav kindlustuspakkumine.

  Credo kasutab oma lehel küpsiseid, et tagada parim teenus. Kui jätkad kodulehe kasutamist, kinnitad sellega oma nõustumist küpsiste kasutamisega. Vaata privaatsusreegleid.